Помпео звинуватив Туреччину в брехні про згоду на операцію в Сирії

США не давали “зелене світло” Туреччини на проведення військової операції в Сирії, каже держсекретар.

Держсекретар США Майк Помпео назвав брехнею інформацію про те, що Вашингтон дав згоду для проведення операції Туреччини на півночі Сирії. Про це він сказав в інтерв’ю PBS NewsHour.

“Так, це просто брехня”, – сказав Помпео.

При цьому держсекретар ухилився від відповіді, чи візьме США на себе відповідальність за результати турецьких атак, в тому числі у разі загибелі мирних жителів або якщо “Ісламська держава” знову відродиться.

“Ми збираємося працювати над тим, щоб у ІГ не було халіфату, який простягається через широку смугу Сирії та Іраку, як було, коли президент вступив на посаду”, – повідомив він.

За словами Помпео, загроза від ІГ виходить з Іраку. “Є ще дюжина інших країн, де загроза радикального ісламського тероризму продовжує існувати, і ми, Сполучені Штати, повинні переконатися, що ми розміщуємо наші сили, наші ресурси належним чином, щоб зменшити цю загрозу для США”, – зазначив Помпео.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про початок нової військової операції в Сирії під назвою “Джерело світу”.

У зв’язку з цим президент Дональд Трамп попередив, що США зруйнують економіку Туреччини, якщо вона почне знищувати курдів на північному сході Сирії.