Фінляндія призупинила поставки зброї в Туреччину з-за її дій в Сирії

Фінляндія заморозила експорт зброї в Туреччину з-за її операції в Сирії

Експорт зброї з Фінляндії заморожений через військової операції Туреччини на північному сході Сирії.

Фінляндія засудила військовий наступ Туреччини в Сирії і заморозила видачу ліцензій на продаж зброї цій країні. Про це повідомляє телерадіокомпанія Yle у четвер, 10 жовтня.

Прем’єр-міністр Антті Рінне заявив, що Держрада не буде видавати нових ліцензій на експорт зброї до Туреччини.

За словами глави уряду, дії Туреччини ускладнюють і без того гостру кризу в регіоні.

“Ми вкрай стурбовані наслідками дій Туреччини для гуманітарної ситуації в Сирії. Військові дії можуть призвести до появи нових біженців, які прагнуть покинути регіон. Нам важливо підготуватися до цього також на рівні ЄС”, – заявив Рінне.

Міністр оборони Антті Кайкконен обґрунтовує рішення заморозити експорт зброї тим, що Туреччина почала військову операцію в Північній Сирії, і Фінляндія не експортує зброю до воюючі країни або держави, що порушують права людини. Кайкконен охарактеризував ситуацію в Північній Сирії як серйозну.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про початок нової операції у Сирії під назвою Джерело світу. Її метою є створення на півночі Сирії буферної зони, куди зможуть повернутися біженці.

Потім президент США Дональд Трамп заявив, що пора повернути американських військових додому і тепер з ИГИЛ повинні розбиратися Туреччина, Європа, Сирія, Іран, Ірак, Росія і курди. Таким чином він залишив курдів без військової допомоги США.

Пізніше Трамп заявив, що США зруйнують економіку Туреччини, якщо вона почне знищувати курдів на північному сході Сирії.