ЄС закликав Туреччину зупинити військову операцію в Сирії

Жан-Клод Юнкер проти операції турецьких військ в Сирії

Дії турецьких військових у Сирії не приведуть до позитивних результатів”, вважає Жан-Клод Юнкер.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав Туреччину зупинити військову операцію в Сирії. Про це Юнкер сказав у ході виступу в Європарламенті в середу, 9 жовтня.

“У Туреччині є заклопотаності у сфері безпеки на кордоні з Сирією. Тим не менш, я закликаю Туреччини, а також інших акторів діяти зі стриманістю і зупинити операції, які вже проходять. Ця військова акція не веде до позитивних результатів”, – заявив Юнкер.

У свою чергу міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу зазначив, що нова військова операція в Сирії не суперечить нормам міжнародного права, статуту ООН та резолюції Ради безпеки ООН по боротьбі з тероризмом повідомляє Анадолу.

“Завдяки операції “Джерело світу” території Сирії будуть очищені від терористів, забезпечена безпека кордонів Туреччини, сформовані умови для повернення біженців в рідні землі”, – підкреслив турецький міністр.

Раніше в середу, 9 жовтня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про початок нової військової операції в Сирії під назвою “Джерело світу”. Турецькі війська спільно з Сирійської національної армії будуть боротися з бійцями Робочої партії Курдистану, Силами народної самооборони і бойовиками “ИГИЛ”.