Туреччина почала вводити війська до Сирії – ЗМІ

Туреччина починає вторгнення в Сирію

Курди закликають міжнародне співтовариство протидіяти діям Туреччини в Сирії.

Турецькі військові в середу, 9 жовтня, почали перетинати кордон з Сирією. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на турецького чиновника.

“Турецькі війська почали перетинати кордон на північному сході Сирії, щоб змусити підтримуваних США курдських бійців відійти від кордону”, – говорить джерело.

При цьому міністр національної оборони Туреччини Хулуси Акар зазначив, що “в даний час триває процес перекидання військ до кордону та підготовки до проведення операції”.

Як повідомляє телеканал Al Arabiya, Сили демократичної Сирії (СДС) закликають міжнародне співтовариство протидіяти Туреччини.

Представники СДС заявляють, що ситуація в районах північної Сирії досі була нормальною, поки Туреччина не почала спецоперацію. Також вони посилаються на думку товариства, яке нібито не сприймає вторгнення Туреччини в регіон Сирії.

“Всі жителі регіону, у тому числі курди, араби, сірійці і ассірійці, закликають міжнародні коаліційні сили і міжнародне співтовариство протистояти жорстокій турецькій загрозі, яка спрямована на безпеку та стабільність і без того безпечного району”, – йдеться в заяві СДС.

Демократичні сили також заявляють, що початок турецької військової операції означає повну відмову Анкари від механізму безпеки, який був реалізований між трьома сторонами – Анкарою, міжнародною коаліцією і сирійськими демократичними силами.

Як повідомлялося, Туреччина почала односторонні військові дії в “безпечній зоні” на північному сході Сирії. У той же час, США почали виводити війська із цього регіону.