Курди звернулися до США з-за авіаударів Туреччини

Покинута американцями база в Рас-Ель-Айн

Арабо-курдські загони закликають коаліції на чолі з США створити безполітну зону території, яку турецькі ВПС бомблять.

Курдська організація демократичної Сили Сирії звернулася до США і країн коаліції із закликом створити безполітну зону над територіями підконтрольними їм для захисту від турецьких авіаударів. Про це в середу, 9 жовтня, повідомило агентство Reuters.

З-за початку військової операції Туреччині курдські бійці СДС оголосили загальну мобілізацію в прикордонних районах.

Як повідомляє телеканал A Haber, підрозділи турецької артилерії завдали ударів по курдських формувань в районі сирійського міста Телль-Аб’яд.

Раніше ВПС Туреччини нанесли удари по іншому сирійського населеного пункту Рас-Ель-Айн.

За даними ЗМІ, було чути чотири вибухи в районі розташування позицій Сил народної самооборони сирійських курдів. Телеканал передає у прямому ефірі кадри, на яких в районі Рас-ель-Айн в небо піднімаються клуби диму.

Як повідомляє агентство SANA, Рас-ель-Айн і його околиці залишають колони біженців.

За його даними, турецькі ВПС і артилерія завдають інтенсивні удари по позиціях курдських формувань в селищах Мешрафия, Хірбет-Банат, Ель-Асадия і Бір-Нух.

civilians fleeing in Serekaniye pic.twitter.com/nAPvVNqNYg

— Alexander McKeever (@AKMcKeever) October 9, 2019

“Агресивні дії турецької армії примусили мирних жителів провінції Хасеке втекти з цих районів”, – відзначає агентство. Потоки біженців направляються також з іншого прикордонного міста – Телль-Аб’яд, який знаходиться на півночі провінції Ракка.

У той же час, телеканал Ikhbariya повідомляє, що арабо-курдські загони у відповідь на авіаудари турецьких ВПС снарядами обстріляли турецький місто Нусайбин на кордоні з Сирією.

Крім того, СДС обстріляли турецький прикордонне місто Джейланпынар навпаки сирійського Рас ель-Айн, а також позиції турецької армії навпаки сирійського міста аль-Маликия в провінції Хасеке.

Також телеканал повідомляє, що арабо-курдські загони підпалили кілька нафтових свердловин в провінції Хасеке.

Як повідомлялося, Євросоюз закликав Туреччину зупинити військову операцію в Сирії.

У той же час, американський сенатор-демократ Кріс Ван Холлен повідомив про розробку санкцій проти Туреччини у відповідь на початок військової операції в Сирії. За його словами, законопроект знаходиться на фінальній стадії розробки.

На думку Холлена, турецька сторона “повинна заплатити велику ціну за напад” на частину сирійських курдів, яких США вважають своїми партнерами.