Чисельність контингенту США в Сирії не змінилася

Американські військові

Американські військові змінили свої позиції на території Сирії, щоб не заважати туркам проводити операцію.

Президент США Дональд Трамп прийняв рішення про передислокацію військових на півночі Сирії після консультацій з головою Пентагону Марком Есперо і головою Об’єднаного комітету начальників штабів ВС США Марком Міллі, заявили в американському оборонному відомстві.

“Всупереч постійним помилковим повідомленнями (ЗМІ – ред.) про зворотне, міністр оборони Еспер і голова Міллі в останні кілька днів консультували президента з питання про сформовану ситуацію і про те, як захистити сили США на півночі Сирії у зв’язку з турецькою військовою операцією”, – наголошується в документі.

Пентагон як і раніше вважає, що найкращим варіантом для вирішення проблеми безпеки на півночі Сирії було б створення зони безпеки за участю США і Туреччини.

“На жаль, Туреччина вирішила діяти самостійно. В результаті ми з міркувань безпеки перемістили війська на півночі Сирії таким чином, щоб вони не опинилися на шляху можливого турецького вторгнення”, – відзначають в Пентагоні.

При цьому в цьому відомстві запевняють, що до цього часу американці не змінювали масштаби своєї присутності в Сирії.

Нагадаємо, раніше Трамп заявив про виведення американських військових з півночі Сирії у зв’язку з планами Туреччини провести військову операцію для створення зони безпеки.

“Знищить Туреччину”. На кого Трамп залишив Сирію

Однак пізніше з’ясувалося, що передислокація стосується лише дуже небагатьох військовослужбовців, причому вони не покидають Сирію, а лише займають інші позиції, щоб не стояти на шляху ЗС Туреччини.