Американці не бажають звільняти Трампа – опитування

Президент США Дональд Трамп

Більшість жителів США вважають, що Конгресу необхідно з’ясувати, чи дійсно президент порушив закон.


Більшість американців вважають, що Конгресу слід з’ясувати, чи дійсно президент Дональд Трамп порушив закон, коли просив українського лідера Володимира Зеленського відновити розслідування щодо сина колишнього віце-президента Джо Байдена. Про це свідчать дані опитування газети The Wall Street Journal спільно з телеканалом NBC.

Достатній доказ провини відзначили лише 24% респондентів, вони впевнені у необхідності запуску процедури імпічменту.

31% опитаних вважають, що Конгрес повинен краще розібратися в події, а 31% впевнені, що зібраних даних для процедури імпічменту недостатньо і президент повинен залишитися до наступних виборів.

Нагадаємо, в кінці вересня спікер палати представників США Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури імпічменту щодо Трампа. Причиною стала скарга співробітника американської розвідки на президента, в якій він звинуватив його у спробі залучити іноземну державу до втручання у вибори президента США 2020 року.

Білий дім опублікував стенограму розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, який відбувся в липні. У ході бесіди Трамп поскаржився Зеленському на необґрунтованість звільнення в 2016 році генпрокурора Віктора Шокіна, який займався розслідуванням корупції в компанії Burisma. У її правління входив син Байдена.