В Італії скоротять парламент на 345 депутатів

Згідно із законом, число парламентаріїв буде знижено з 315 до 200, а число депутатів з 630 до 400.

Депутати Італії у вівторок, 8 жовтня, проголосували за конституційну реформу, що передбачає істотне скорочення кількості парламентаріїв в обох палатах.

Згідно з реформою, загальна кількість парламентаріїв в країні зменшиться з 945 до 600. Кількість депутатів має скоротитися з 630 до 400, сенаторів – з 315 до 200, причому не більше п’яти місць буде надаватися довічних сенаторів.

Скорочення числа членів парламенту було одним з передвиборних обіцянок Руху П’ять зірок, на думку якого, подібна міра дозволить економити за 100 млн євро в рік і зробить роботу парламенту більш ефективною.

В даний час парламент Італії вважається одним з найбільш численних законодавчих органів в світі і займає третє місце за цим показником. Найбільшу кількість членів парламенту налічується в Китаї (близько 3000 осіб), далі слідує Великобританія (близько 1400 осіб).

Очікується, що нові правила щодо числа парламентаріїв в Італії зможуть почати діяти з наступних парламентських виборів, запланованих на 2023 рік.

Названі зарплати депутатів за вересень

Нагадаємо, представник президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук пропонує скоротити кількість депутатів.