В Африці вперше почали випускати смартфони

Руанда почала випускати перший в Африці смартфон. Розробники вважають, що новинка здатна конкурувати з аналогічною продукцією Samsung.

Руандийская компанія Mara Phones приступила до виробництва першого в Африці смартфона власної розробки. Про це повідомила у вівторок, 8 жовтня, видається в Кігалі газета The New Times.

Почався серійний випуск двох моделей новинки – Mara X і Mara Z. Вони використовують операційну систему Android і в роздрібному продажі обійдуться покупцеві в 175750 і 120250 руандійських франків ($190 і $130 відповідно.

Як вважають руандійські розробники, їх новинка буде здатна конкурувати з аналогічною продукцією Samsung. На думку генерального директора Mara Group Ашиш Таккара, цільова група із заможних руандийцев буде готова купувати його продукцію, не відрізняється особливою дешевизною, з-за її високої якості.

Випуск смартфона знаменує перехід Руанди до виробництва товарів з застосуванням передових технологій. “Ми стали першим в Африці виробником смартфонів”, – говорить Таккар. В майбутньому Руанда має намір перетворитися в регіональний технологічний центр.

Rwanda’s Mara Group launched two smartphones on Monday, Mara X and Mara Z.

They will use google’s Android operating system and compete with Samsung. Mara Group CEO Ashish Thakkar said it was targetting customers willing to pay more for quality. pic.twitter.com/YRvuS8k0nG

— Katlego Maseng (@KatlegoMaseng1) 8 жовтня 2019 р.

Досі світові компанії займалися складанням смартфонів в інших країнах Африки – Алжирі, Єгипті, Ефіопії і ПАР, однак компоненти для них імпортуються, зазначив Таккар. “Ми першими взялися за повний цикл виробництва, включаючи материнські плати і більш дрібні компоненти, – сказав він. – Всього при складанні одного смартфона потрібні понад тисячі деталей”.

Будівництво заводу з виробництва смартфонів в Руанді обійшлося в $24 млн, він здатний випускати до 1200 одиниць продукції на добу. Mara Group розраховує скористатися перевагами континентальної зони вільної торгівлі в Африці, угоду в якій вступить в силу в липні 2020 року. Вона об’єднає в загальний ринок 55 країн і 1,3 млрд людей з сумарним річним валовим внутрішнім продуктом в $3,4 трлн. Перші поставки смартфонів Mara Group планує здійснити в Анголу і Демократичну Республіку Конго.

Нагадаємо, КНДР представили смартфон “тільки для корейців”. Новітній гаджет не можуть придбати іноземці, а продаватися він буде тільки на внутрішньому ринку.