Трамп хоче покинути Договір з відкритого неба

У Конгресі США стурбовані можливими планами Білого дому вийти з багатосторонньої угоди.

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість виходу з Договору з відкритого неба. Про це в понеділок, 7 жовтня, повідомив голова комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу Еліот Енгел.

“Я глибоко стурбований повідомленнями, що адміністрація президента США Дональда) Трампа розглядає вихід з Договору з відкритого неба, і рішуче закликаю вас утриматися від цього необачного дії”, − написав Енгель в листі раднику президента з нацбезпеки Роберту О Брайєну.

За його словами, вихід США з договору принесе користь тільки Росії, а також зашкодить партнерам і їх інтересам у сфері національної безпеки.

“Договір дозволяє США і союзників відслідковувати дислокацію російських військових. Спостережні польоти дають можливість збирати інформацію про російських діях на Україні”, − підкреслив політик.

Нагадаємо, в грудні 2017 року стало відомо про намір США закрити для російських спостерігачів повітряний простір над Аляскою, Гаваями, а також обмежити дальність польотів.

Пізніше Москва інформувала Вашингтон про введення низки відповідних обмежень за Договором про відкрите небо з 1 січня 2018 року. Причиною цього стали звинувачення США про порушення з боку Росії.