Китай “забанив” трансляції НБА і Південний парк

Китайському телебаченню не сподобалося висловлювання представника клубу НБА в підтримку Гонконгу і серія мультфільму про цензуру в країні.

Спортивний канал Центрального телебачення Китаю скасував трансляцій усіх матчів Національної баскетбольної асоціації з-за підтримки менеджером однієї з команд масових протестів в Гонконзі. Про це йдеться в повідомленні телеканалу у вівторок, 8 жовтня.

“Ми помітили заяву комісіонера НБА Адама Сільвера щодо неналежного коментаря генерального менеджера команди Houston Rockets Деріла Морі про Гонконгу. Сільвер висловився в підтримку права Морі на свободу слова. Ми висловлюємо у зв’язку з цим рішуче незадоволення і протест. Вважаємо, що будь-які висловлювання, що кидають виклик державному суверенітету та суспільної стабільності, не підпадають під категорію права на свободу слова”, – йдеться в заяві.

У зв’язку з цим всі трансляції передсезонних матчів НБА припинені.

Напередодні генеральний менеджер команди Houston Rockets Деріл Морі опублікував повідомлення в Twitter, в якому висловив підтримку протестуючих в Гонконзі, після чого всі представники Китаю оголосила про припинення співпраці з Houston. Пізніше його повідомлення розкритикував власник Brooklyn Nets Джозеф Цай, заявивши, що налагодження відносин з китайською стороною після заяви Морі займе багато часу.

НБА виступила з власною заявою, в якій розкритикувала заяву Морі, заявивши, що його повідомлення “образила багатьох друзів і шанувальників ліги в Китаї”. “Хоча Деріл ясно дав зрозуміти, що його повідомлення не уособлює собою позицію Houston або НБА, цінності ліги підтримують людей у свободі думки і обміну думками з важливих для них питань”, – йдеться в заяві НБА.

У той же час The Hollywood Reporter повідомляє, що в Китаї заблокували всі серії американського анімаційного серіалу ” Південний парк.

Причиною невдоволення влади стала серія Band in China (“Група в Китаї”, що звучить подібно з banned in China, тобто “заборонено в Китаї”). За сюжетом герої Стен, Джиммі, Кенні і Баттерс створюють музичну групу, яка стає дуже популярною. Потім про музикантів хочуть зняти фільм, але сценарій до нього весь час змінюють, щоб він відповідав нормам місцевої інтернет-цензури. Крім того, Ренді Маршу за спробу продати марихуану відправляють в трудовий табір, де він повинен виголошувати промови на славу Комуністичної партії Китаю, де також міститься Вінні-Пух (у 2017 році в Китаї почали блокувати зображення і згадки Вінні-Пуха, це пов’язують з тим, що з ним нерідко порівнюють Сі Цзіньпіна).

У свою чергу, творці шоу вирішили вибачитися перед китайськими властями.

“Офіційне вибачення перед Китаєм від Трея Паркера і Метта Стоуна. Як і НБА, ми вітаємо китайських цензорів в наших оселях і серцях. Ми теж любимо гроші більше, ніж свободу і демократію. Сі зовсім не схожий на Вінні-Пуха. Дивіться 300-й епізод в цю середу! Хай живе велика комуністична партія Китаю! Нехай урожай сорго цієї осені буде рясним! Тепер все окей, Китай?”, – йдеться в повідомленні.

Раніше Китай заявив про втручання США у внутрішні справи країни і висловив протест у зв’язку з санкціями через уйгурського питання, введеними напередодні.