Китай і РФ ради, коли США грузнуть у війні − Трамп

Президент США Дональд Трамп

Тільки Пекін і Москва розчаровані виведенням американських солдатів з Сирії, так як їм подобається, коли Вашингтон в’язне у новій війні і не витрачає гроші на свою оборону, підкреслив президент США.

Президент США Дональд Трамп заявив, що США повинні поступово завершувати свої військові операції за кордоном. Про це він повідомив журналістам 7 жовтня, коментуючи операцію Туреччини на північному сході Сирії, повідомляє ТАСС.

За словами Трампа, американські війська загрузли на території Сирії, що йде на користь виключно Росії і Китаю.

“Необхідно повернути солдатів з цих нескінченних війн. Ми не б’ємося, а діємо як поліцейські сили, але ми ж велика військова сила. Тільки дві країни розчаровані виведенням військ − Росія і Китай, тому що їм подобається, коли ми в чомусь увязаем і витрачаємо багато грошей замість того, щоб розвивати наші збройні сили”, − підкреслив американський лідер.

Він також нагадав, що війська США присутні в Сирії вже багато років, хоча спочатку передбачалося, що мова йде про короткострокової задачі.

За словами американського лідера, в невеликому секторі”, де Туреччина почала операцію, перебували 50 американських військовослужбовців. Він зазначив, що попередив Анкари про неприпустимість нанесення ударів по американським військовослужбовцем або союзників Вашингтона в Сирії.

“Я не хочу, щоб вони були поранені або вбиті, щоб з ними щось сталося. Я сказав президенту (Туреччини Тайипу) Ердогану: “Не зашкодь кому-небудь з наших людей або зіткнетеся з великими проблемами”, − заявив Трамп.

Раніше стало відомо, що ВПС Туреччини атакували штаб курдських формувань на північному сході сирійської провінції Хасеке.

Нагадаємо, США, які виступали союзниками SDF в боротьбі проти угруповання “Ісламська держава”, в понеділок почали виведення військовослужбовців і техніки зі своїх баз на північному сході Сирії.

Трамп заявив, що пора повернути американських військових додому і тепер з ІГ повинні розбиратися Туреччина, Європа, Сирія, Іран, Ірак, Росія і курди.

При цьому він також підкреслив, що зруйнує економіку Туреччини, Анкара зробить які-небудь дії, що виходять за рамки дозволеного.

Курди розцінили ці дії як порушення гарантій, які були надані Вашингтоном.