В ЄС розкритикували нову військову операцію Туреччини в Сирії

Турецькі війська

Бойові дії на північному сході країни підривають перспективи мирного врегулювання конфлікту, счиают в ЄС.

Нова військова операція Туреччини, планована у взаємодії з США проти курдів на північному сході Сирії, підриває мирний процес у цій країні. Про це заявила в понеділок, 7 жовтня, заявила офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич, повідомляє ТАСС.

“Відновлення бойових дій на північному сході Сирії не тільки погіршує становище цивільного населення, але й підриває перспективи мирного врегулювання конфлікту. ЄС повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність Сирії”, – заявила вона.

Косьянчич відмовилася відповідати на питання, інформували чи Анкара і Вашингтон про своїх військових планах в Сирії Брюссель.

“Ми підтримуємо контакти, на цій стадії я не можу сказати нічого більше”, – відповіла представник зовнішньополітичної служби.

Коментуючи плани Анкари повернути на територію Сирії, яку Туреччина має намір зачистити від курдських загонів самооборони, до двох мільйонів сирійських біженців, Косьянчич заявила: “ЄС вважає, що повернення біженців можливо, тільки коли будуть створені умови для їх безпечного повернення в людських умовах”. За її словами, на даний момент ці умови в Сирії ще не створені.

Раніше повідомлялося, що Туреччина почала односторонні військові дії в “безпечній зоні” на північному сході Сирії.

Пізніше стало відомо, що США вступили в переговори з владою Туреччини, щоб забезпечити безпеку на півночі Сирії на тлі підготовки турецьких військ до військової операції.