В Арктиці зафіксували рекордний викид метану

У Східно-Сибірському морі помітили самий потужний фонтан газу, який доводилося спостерігати вченим. Він дев’ять разів перевищував среднепланетарные значення.

Рекордний викид метану стався в Східно-Сибірському морі. Про це повідомили російські вчені Томського політеху (ТПУ), повідомляє в понеділок, 7 жовтня, РИА Новости.

Вчені і ТПУ разом з колегами з інших російських університетів вивчали біогеохімічні та екологічні наслідки танення підводної мерзлоти.

На одній з ділянок Східно-Сибірського моря, де раніше виявили газові фонтани, вони побачили “ниточку” метану, що піднімається з глибини.

За словами керівника експедиції, професора ТПУ та члена-кореспондента РАН Ігор Семилето, це самий потужний фонтан, який доводилося спостерігати – це в дев’ять разів більше среднепланетарных значень. Раніше такого ніхто не реєстрував, відзначили вчені.

Відзначається, що площа газового фонтану склала чотири-п’ять квадратних метрів.

“Пробу вдалося взяти навіть без спецпристроїв: “киплячу” метаном воду можна було зачерпувати відрами. Газ в стислому вигляді відвезли в декількох балонах”, – зазначили в ТПУ.

Пізніше російський промисловий експерт Леонід Хазанов в ефірі російських ЗМІ припустив, що могло призвести до викидів танення вічної мерзлоти внаслідок глобального потепління.

Нагадаємо, найбільша в історії експедиція вирушила в Арктику. Майже 600 вчених з 17 країн будуть вивчити зміни клімату.

Як повідомлялося, після танення льодовиків в Арктиці виявили нові острови.