Тисяча екоактивістів перекрили рух в центрі Берліна

Люди протестують на захист клімату. Влада попереджає, що акції можуть тривати тиждень і просять жителів знайти об’їзні шляхи.

На площі Велика Зірка в Берліні, Німеччина, близько тисячі активістів руху Extinction Rebellion влаштували акцію протесту на захист клімату. Про це повідомляє DW у понеділок, 7 жовтня.

Активісти зібралися в районі урядового кварталу і далі пішли в сторону площі Велика Зірка, де перекрили багатосмугове круговий рух. На площі знаходяться близько тисячі осіб, повідомляє берлінська поліція до 06.00 ранку за місцевим часом.

Акція проходить мирно, поліцейські просять водіїв бути уважними і об’їжджати цю площу.

Рух Extinction Rebellion, зокрема, закликає німецькі владу оголосити надзвичайний кліматичне положення і якомога швидше скоротити викиди діоксиду вуглецю.

Активісти цього руху також влаштовують мирні акції громадянського опору в Лондоні, Парижі, Мадриді. Амстердамі, Нью-Йорку та інших великих містах.

Очікується, що деякі протести можуть тривати не менше тижня.

More Rebels arriving for the blockade at #Siegessäule! 💚✊🌍#BerlinBlockieren #AufstandOderAussterben#ExtinctionRebellion #ActNow #RebelForLife pic.twitter.com/xGJD4Rsl2w

— Extinction Rebellion Berlin 🌍 (@XRBerlin) October 7, 2019

Нагадаємо, що раніше в Італії мільйон людей протестували проти змін клімату. В 160 містах Італії відбулися масові мітинги на захист клімату. Їх учасниками були переважно діти і молодь.

Також повідомлялося, що в Новій Зеландії пройшла масштабна кліматична страйк. Акції пройшли більш, ніж в 40 містах по всій країні. 11 тисяч громадян закликали уряд оголосити надзвичайну кліматичну ситуацію.