США виводять війська з північного сходу Сирії – Ердоган

Президент Туреччини налаштований провести нову операцію в Сирії для усунення терористичної загрози.

США почали виводити війська з північного сходу Сирії, де Туреччина має намір провести операцію щодо створення зони безпеки. Про це сказав турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган, повідомляє ТАСС в понеділок, 7 жовтня.

“Після наших переговорів (з президентом США Дональдом Трампом – ред.), які відбулися вчора ввечері, почався процес виведення американських військ, як і обіцяв пан президент. Зараз наші компетентні органи ведуть роботу в цьому напрямі”, – сказав Ердоган журналістам в аеропорту в Анкарі перед вильотом в Сербію.

Президент Туреччини нагадав своє останнє обіцянку “раптово увійти в Сирію” для проведення нової операції. “І ми рішуче налаштовані, оскільки терористична загроза для нас неприйнятна”, – додав він.

Нагадаємо, 1 жовтня Ердоган повідомив, що Туреччина почала односторонні військові дії в “безпечній зоні” на північному сході Сирії.

Пізніше Туреччина стягнула до кордону з Сирією додаткові війська і техніку після того, як Ердоган оголосив про завершення підготовки до військової операції, яка пройде на території на схід від річки Євфрат.