Білий дім підтвердив завершення операції в Сирії

Білий дім підтвердив згортання військової операції в Сирії

У Трампа зазначили, що вся відповідальність за полонених бойовиків “Ісламського держави” на півночі Сирії буде лежати на Туреччині.

Білий дім офіційно підтвердив виведення збройних сил США з північного регіону Сирії та покладання відповідальності на Туреччину за утримання захоплених бойовиків ИГИЛ в цьому регіоні. Про це йдеться в офіційному повідомленні, поширеному адміністрацією президента Трампа після його розмови у понеділок, 7 жовтня, з президентом Туреччини Ердоганом, повідомляє Укрінформ.

“Туреччина незабаром буде просувати свою давно сплановану операцію в північній Сирії. Збройні сили Сполучених Штатів не будуть підтримувати і не будуть залучатися до виконання цієї операції, і сили США, перемігши територіальний “Халіфат ИГИЛ”, більше не будуть знаходитися у безпосередній близькості”, – підкреслюється в офіційній заяві.

При цьому в Білому домі підкреслили, що вимагали від Франції, Німеччини та інших європейських країн, звідки багато захоплених найманців, що воювали на стороні ИГИЛ, повернути їх назад в країну походження. Проте в європейських країнах відповіли відмовою, уточнили в адміністрації Трампа.

Як підкреслили у Білому домі, США не будуть містити захоплених бойовиків, оскільки це може дорого коштувати американським платникам податків.

“Тепер Туреччина несе відповідальність за всіх бойовиків ИГИЛ в цьому регіоні, захоплених протягом останніх двох років після поразки територіального “Халіфату”, нанесеного Сполученими Штатами”, – зауважили в адміністрації Трампа.

Президент США Дональд Трамп заявив, що зруйнує економіку Туреччини, Анкара зробить які-небудь дії, що виходять за рамки дозволеного.

“Як я вже говорив раніше, якщо Туреччина зробить щось, що я при всій своїй величезній і неперевершеною мудрості визнаю виходять за рамки, я зітру економіку Туреччини з лиця землі”, – написав американський лідер у своєму Twitter.

Він додав, що Туреччина разом з Європою та іншими країнами повинна звернути увагу на роль США у боротьбі з угруповання “Ісламська держава”, і зазначив, що Вашингтон зробив в цій області набагато більше, ніж хто-небудь міг очікувати”. “Прийшла пора іншим силам в регіоні захищати свою територію”, – сказав президент США.

Раніше сьогодні президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що США почали виводити війська з північного сходу Сирії, де Туреччина має намір провести операцію щодо створення зони безпеки.

Нагадаємо, 1 жовтня Туреччина почала односторонні військові дії в “безпечній зоні” на північному сході Сирії.