Біля Білого дому вимагають документи по Україні

Три комітету вивчать послідовність подій і причини, що стояли за рішенням Білого дому затримати необхідну військову допомогу Україні.

Демократи з Палати представників США у понеділок, 7 жовтня, запросили в Пентагоні і в Адміністративно-бюджетному управлінні при Білому домі документи, пов’язані з фінансовою допомогою військової Україні, повідомляє The Hill.

Листи з вимогою в обов’язковому порядку надати документи надійшли до глави Пентагону США Марку Эсперу і до виконуючого обов’язки директора управління Расселу Воугу від імені голови комітету Палати представників з розвідки Адама Шиффа, голови комітету у закордонних справах Еліота Енгела і комітету по нагляду Елайджі Каммінгса.

“Прикладена порядок містить вимогу надати ред.) документи, які необхідні комітетам, щоб вивчити послідовність подій і причини, що стояли за рішенням Білого дому затримати вкрай необхідну військову допомогу Україні, яка була схвалена Конгресом США для протидії російської агресії”, – йдеться в листі Шиффа, Енгела і Каммінгса.

Вони попросили надати їм необхідні документи до 15 жовтня 2019 року.

Як повідомлялося, Дональд Трамп розпорядився провести перегляд військової допомоги Україні, яка в 2019 фінансовому році становить 250 мільйонів доларів. При цьому на час перегляду кошти будуть заморожені.

В контексті цього тефонный розмова Трампа з президентом України Володимиром Зеленським викликав скандал в американських політичних колах і підштовхнув спікера палати представників Ненсі Пелосі оголосити про початок процедури імпічменту. 25 вересня, Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського.

Пізніше Трамп розблокував військову допомогу Україні.