У Португалії почалися парламентські вибори

Згідно з соцопитуваннями, лівоцентристські соціалісти збережуть влада і завоюють більше місць у парламенті.

Парламентські вибори проходять в Португалії. Очікується, що нинішній прем’єр-міністр Антоніо Коста залишиться у влади. Про це повідомляє Reuters в неділю, 6 жовтня.

Якщо опитування виправдаються, прем’єр Коста, лідер соціалістів, переможе на виборах, маючи між 36,5% і 38,8% голосів, але йому, найімовірніше, доведеться домовлятися з іншими партіями про підтримку для формування більшості.

“Головне питання – чи будуть у нас зв’язані руки. Нам треба мати сили, щоб гарантувати стабільність протягом чотирьох років, а не бути короткостроковим урядом”, – сказав Коста під час мітингу в п’ятницю.

Коли соціалісти взяли владу в 2015 році, Коста завоював парламентську підтримку двох ультралівих, евроскептических партій Лівого блоку і комуністів.

Однак через чотири роки Коста виключив новий коаліційний уряд з ними, але може спробувати відновити свій пакт з однієї з партій або обома.

Очікується, що опозиційні соціал-демократи, які в опитуваннях отримували менше 30%, втратять місця.

Нагадаємо, в квітні страйк водіїв автоцистерн викликала значний хаос в Португалії. Тоді сотні заправок були закриті. Спостерігалася нестача палива навіть в аеропортах.

Пізніше в Португалії ввели норми на продаж палива з-за страйку. Профспілки вимагали підвищення зарплати для водіїв бензовозів. Близько 15% АЗС країни повністю або частково постраждали від нестачі палива.