США відреагували на план Туреччини почати військову операцію в Сирії

Міноборони США відреагував на плани Туреччини почати наступ на Сирію

У Міноборони США заявили, що “зосереджені на забезпеченні роботи механізму безпеки” в Сирії.

США вступили в переговори з владою Туреччини, щоб забезпечити безпеку на півночі Сирії на тлі підготовки турецьких військ до військової операції. Про це заявив міністр оборони США Марк Еспер, повідомляє Укрінформ у неділю, 6 жовтня.

“Зараз ми зосереджені на забезпеченні роботи механізму безпеки на півночі – північно-сході Сирії”, – відповів Еспер на питання, Вашингтон планує вивести всі війська з Сирії в той час, як Туреччина почне масштабне вторгнення в цю країну.

“Я вчора довгу розмову зі своїм колегою паном Акаром, і це було безпосередньою темою обговорення. Я йому чітко дав зрозуміти, з чим він погодився, що нам потрібно, щоб механізм безпеки працював”, – повідомив міністр оборони США.

Що стосується нинішньої взаємодії, глава Пентагону нагадав про існування загального центру на півдні Туреччини, а також забезпечення роботи повітряних і наземних патрулів.

“Ми повинні опрацювати всі деталі”, – зазначив Еспер.

Раніше повідомлялося, що Туреччина почала односторонні військові дії в “безпечній зоні” на північному сході Сирії.

Пізніше Туреччина стягнула до кордону Сирії додаткові війська і техніку після того, як президент Реджеп Таїп Ердоган оголосив про завершення підготовки до військової операції, яка пройде на території на схід від річки Євфрат.