Помпео про дії США в Україні: “Ми знаємо, що ми там робимо

Майк Помпео заявив, що дії адміністрації Трампа щодо України спрямовані на формування обстановки “без корумпованого уряду”.

Держсекретар США Майк Помпео назвав розумною і відповідальною вимогу адміністрації Дональда Трампа до керівництва України про розслідування відносно сина Джо Байдена, головного конкурента Трампа на прийдешніх президентських виборах. Про це повідомляє агентство Associated Press в неділю, 6 жовтня.

“Ми точно знаємо, що ми там (в Україні – ред.) робимо. Ми намагаємося сформувати обстановку, при якій не буде корумпованого уряду”, – цитує АР заяву Помпео журналістам в рамках візиту в Грецію.

“Ми хочемо переконатися, що вони (українці – ред.) не втрутилися у наші вибори в 2016 році. Ми хочемо бути впевненими, що якщо ми поставляємо ракетні системи Javelin – те, що попередня адміністрація відмовилася робити – то ми постачаємо їх уряду, яке діє правильно і буде використовувати ці гроші на ті цілі, про які він заявляє”, – зазначив держсекретар.

Агентство також відзначило, що це розслідування може стосуватися Хантера Байдена – сина колишнього віце-президента Джо Байдена, який входив до складу директорів української енергетичної компанії Burisma, а також можливого втручання в президентські вибори в США в 2016 році.

Помпео назвав це розслідування необхідним для боротьби з хабарництвом, забезпечення належного витрачання американської допомоги і захисту американської демократії.

Нагадаємо, телефонна розмова Трампа з Зеленським, який відбувся 25 липня, став причиною скандалу і призвела до запуску процедури імпічменту президента США.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина екс-віце-президента Джо Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.