Джонсон піде, тільки якщо його звільнить королева

Борис Джонсон не піде з посади прем’єра Британії, навіть якщо доведуть, що він порушував закон, якщо ЄС відхилять його умови Brexit або якщо парламент висловить йому вотум недовіри.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон відмовляється йти у відставку, поки його не звільнить королева Єлизавета II. Про це повідомляє видання The Sunday Times у неділю, 6 жовтня.

За даними співрозмовників видання, британський прем’єр не піде у відставку, якщо Євросоюз відхилить його умови по Brexit або якщо парламент висловить йому вотум недовіри. Також Джонсон не піде з посади навіть якщо буде доведено, що він порушив закон.

“Поки поліція не з’явиться біля дверей Даунінг-стріт, 10 (резиденція британського прем’єра – ред.) з ордером на арешт прем’єр-міністра, він не піде (з посади – ред.)”, – заявив один з представників торі.

Крім того, джерела повідомили, що британські депутати обговорювали можливість призначення на посаду прем’єр-міністра, спікера Палати громад Джоном Беркоу. Однак депутати засумнівалися, що Беркоу зможе заручитися підтримкою більшості.

Нагадаємо, що раніше Борис Джонсон пішов на компроміс з Brexit. Джонсон заявив, що не буде проводити перевірки на кордоні між Республікою Ірландія і Північною Ірландією. Він підкреслив, що це компроміс з боку Великобританії.

Пізніше в Єврокомісії “компроміс” Джонсона за Brexit назвали “спірним”. Юнкер зазначив позитивні зрушення в пропозиціях Джонсона, але в них все ж є “спірні моменти” щодо бэкстопа і кордони між Ірландією і Північною Ірландією.