Туреччина просить ЄС допомогти з сирійськими біженцями

Сирійські біженці в Туреччині

Анкара чекає, що в буферну зону на півночі Сирії зможуть переселитися два мільйони біженців. Для створення інфраструктури необхідна допомога Брюсселя.

Віце-президент Туреччини Фуат Октай закликав Європейський Союз допомогти в переселенні сирійських біженців в так звану зону безпеки на півночі Сирії.

“Ми очікуємо, що в цей мирний ареал зможуть добровільно переселитися майже два мільйони сирійців. Нам необхідно побудувати необхідну інфраструктуру − тимчасове і постійне житло, лікарні і школи”, − заявив він у п’ятницю, 4 жовтня, приймаючи в Анкарі міністра внутрішніх справ ФРН Хорста Зеехофера і єврокомісара з питань міграції Дімітріса Аврамопулоса.

За словами Октая, планування проектів з переселення біженців вже завершено.

“Однак, щоб їх здійснити, нам необхідна підтримка всіх діючих в регіоні гравців, особливо ЄС”, − зазначив він.

Представник МВС Німеччини Стів Альтер зазначив, що зустріч Зеехофера з Октаем тривала майже 90 хвилин.

Німецький міністр перебуває з дводенним візитом в Анкарі, однією з головних тем був спірний проект переселення сирійських біженців в буферну зону на півночі Сирії, де тривають бойові дії.

Під час переговорів з главою МВС Туреччини Сулейманом Сойлу і главою МЗС Мевлютом Чавушоглу Зеехофер заявив про позиції Берліна, не підтримує даний проект.

“Я чітко заявив, що є багато урядів, включаючи нашу, які вважають його проблематичним”, − зазначив він.

На початку серпня США і Туреччина оголосили про створення буферної зони між турецьким кордоном і формуваннями альянсу курдських загонів народної самооборони.

Американський президент Дональд Трамп запропонував створити зону безпеки, щоб утримати Анкару від зіткнень з альянсом. Планується, що буферну зону зможуть також використовувати сирійські біженці для повернення додому з Туреччини.

Зараз у Туреччині знаходяться понад 3,5 мільйони біженців з Сирії − більше, ніж в будь-якій іншій країні.

Сирійський уряд категорично відкидає ідею створення буферної зони і називає її порушенням суверенітету країни.

Джерело: Російська служба DW