Трамп готовий послабити санкції проти КНДР − ЗМІ

Президент США Дональд Трамп

Американський лідер не звертає увагу на ракетні випробування Північної Кореї та готує дипломатичне пропозицію Кім Чен Ину.

Президент США Дональд Трамп готовий запропонувати Північної Кореї в обмін на демонтаж ядерного реактора в Йонбені призупинення дії санкцій ООН на поставки текстилю та вугілля на три роки. Про це 4 жовтня повідомило видання Time з посиланням на джерела в Білому домі.

Зазначається, що 1 жовтня на нараді в Білому домі Трамп не виявив зацікавленості, коли радники розповідали йому про зусилля Пхеньяну по розробці ракет, які можуть бути запущені з підводного човна.

Незважаючи на заклопотаність радників діями КНДР, американський лідер вирішив продовжувати переговори.

Чиновники підготували президенту список пропозицій, які він міг би висунути на переговори з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином в обмін на відмову від ядерної програми.

Як повідомили джерела видання, президент США готовий запропонувати лідерові КНДР призупинити дію санкцій ООН на експорт текстилю та вугілля, якщо влада республіки погодяться демонтувати основний ядерний об’єкт в Йонбені і зупинити виробництво високозбагаченого урану.

При цьому в разі якщо ООН відмовиться призупинити дію зазначених заходів, влада США можуть тимчасово призупинити дотримання цих обмежень.

Раніше повідомлялося, що делегації США та Північної Кореї 5 жовтня проведуть робочі переговори з денуклеризации.

Напередодні японські і південнокорейські військові повідомили про нові запуски снарядів в КНДР. У Токіо впевнені, що Пхеньян здійснив пуски двох балістичних ракет.

У Північній Кореї підтвердили, що успішно запустили балістичну ракету нового типу з підводного човна.