Демократи запросили в Білому домі всі документи по розмові Трамп-Зеленський

Білий дім повинен передати в Конгрес всі документи по розмові Трампа і Зеленського

Також віце-президента Майка Пенси зобов’язали передати в Конгрес документи, що стосуються його зустрічі з Зеленським і розмови між президентами України і США.

Демократи Палати представників Конгресу запросили адміністрацію Білого дому надати документи в рамках розслідування справи про імпічмент президента США Дональда Трампа. Про це в п’ятницю, 4 жовтня, повідомило агентство Reuters.

Відповідне звернення було складено головами комітетів у закордонних справах Еліотом Енгелом, по розвідці Адамом Шиффом, з нагляду та урядової реформи Елайджею Каммінгсом.

“Ми дуже розчаровані, що президент Трамп поставив нас і всю країну в таке становище. Його дії не залишають нам іншого вибору, окрім як відправити запит”, − відзначають законодавці.

Вони дали час до 18 жовтня, щоб Білий дім представив інформацію, включаючи дані про те, хто, крім Трампа, розмовляв по телефону з Зеленським.

За інформацією джерела агентства, юристи американської адміністрації вважають, що Трамп може ігнорувати вимоги законодавців до тих пір, поки Палата представників не проголосує за офіційний початок процедури імпічменту.

Раніше комітети комітети Палати представників зажадали від віце-президента США Майка Пенси до 15 жовтня передати документи, що стосуються його зустрічі з Зеленським і розмови між Зеленським і Трампом.

Конгресменів цікавлять всі записи, стенограми, нотатки, які стосуються телефонних розмов з українським керівництвом, а також імена всіх людей, які є при них були присутні, або мали відношення до їх розшифровки.

Нагадаємо, телефонна розмова президента США з Зеленським, який відбувся 25 липня, став причиною скандалу і призвела до запуску процедури імпічменту Трампа.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.