ЗМІ дізналися, чому Трамп відкликав Йованович

Відставка посла США в Україні пов’язана зі скаргами на те, що вона перешкоджає проведенню розслідування щодо Байдена.

Президент США Дональд Трамп відкликав посла в Україні Мері Йованович з-за скарг на те, що вона перешкоджає проведенню розслідування стосовно колишнього віце-президента Джозефа Байдена. Про це в четвер, 3 жовтня, повідомила газета The Wall Street Journal.

За інформацією видання, на Йованович скаржилися союзники Трампа, що не входять в адміністрації американського лідера, а також особистий адвокат президента Рудольф Джуліані.

Як повідомили джерела газети, Джуліані стверджував, що Йованович заважає йому переконувати Київ почати розслідування проти Байдена і його сина Хантера, який працював в українській компанії Burisma Holdings.

Навесні співробітників Держдепартаменту повідомили, що відставка посла на Україні − пріоритет для Трампа, і це рішення підтримав глава Держдепу Майк Помпео.

Самої Йованович сказали, що не можуть захистити від атак з боку президента і його прихильників.

Раніше Джуліані заявив виданню, що напередодні відкликання посла в Україні він вказував Трампу на скарги в її адресу від прихильників президента. Також адвокат зазначив американському лідеру, що в приватних бесідах Йованович висловлювала недоволство главою держави.

Нагадаємо, в травні стало відомо, що посол США Марі Йованович завершує свій трирічний дипломатичний термін у Києві.

Як повідомляв Корреспондент.net, телефонна розмова президента США з українським лідером Володимиром Зеленським, який відбувся 25 липня, став причиною скандалу і призвела до запуску процедури імпічменту Трампа.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.