Збір коштів на передвиборчу кампанію Байдена стрімко падає – ЗМІ

За даними інтернет-порталу Elections Central, збори скоротилися на 35% порівняно з другим кварталом 2019 року.

Екс-віце-президент США Джо Байден, який захищає висунення кандидатом на пост президента США від Демократичної партії на виборах 2020 року, зібрав у третьому кварталі нинішнього року $15,2 млн на свою кампанію. Про це повідомив у п’ятницю, 4 жовтня, інтернет-портал Elections Central, назвавши ці результати “безнадійними” для Байдена, оскільки збори скоротилися на 35% порівняно з другим кварталом цього року.

Найбільшу суму – $25,3 млн – зібрав у третьому кварталі сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс, на другому місці опинився мер міста Саут-Бенд (штат Індіана) Піт Буттеджадж – $19,1 млн, на третьому – Байден з $15,2 млн, а на четвертому – сенатор від штату Каліфорнія Камала Харріс з $11,6 млн. Сенатор від штату Массачусетс Елізабет Уоррен, разом з Байденом і Сандерсом входить в трійку лідерів в боротьбі за висунення кандидатом від Демократичної партії на пост президента, поки не опублікувала результатів фінансової діяльності за третій квартал.

“Розміри надходжень у виборчі фонди в літні місяці знижуються у багатьох претендентів, – зазначив Elections Central, – однак помітне скорочення надходжень у фонди Байдена руйнує сформоване про нього подання як про лідируюче претендента і змушує задуматися як активістів Демократичної партії, так і тих, хто її фінансує і зацікавлений насамперед у претендента, який здатний здолати на виборах Дональда Трампа”.

Раніше повідомлялося, що Трамп зібрав рекордну суму пожертвувань після запуску імпічменту. Сума в 125 мільйонів доларів – рекордна і майже в два рази перевищує обсяг пожертвувань за аналогічний період попереднього лідера Сполучених Штатів Бараку Обамі.