У США готували заяву для Зеленського по справі Burisma − ЗМІ

Для українського лідера розробили заяву, в якій він зобов’язується зайнятися розслідуванням проти компанії, де працював Хантер Байден, пише NYT.

Американські дипломати в серпні підготували проект заяви для президента України Володимира Зеленського про прихильність Києва проведення розслідування щодо української газової компанії Burisma, до керівництва якої входив син колишнього віце-президента США Джозефа Байдена Хантер. Про це в четвер, 3 жовтня, повідомила газета The New York Times.

Відзначається, що мова йде про постійного представника США при ЄС Гордона Сондлэнде і екс-спецпредставителе США по Україні Курта Волкере.

За інформацією джерел видання, про документі було відомо особистого адвоката президента США Рудольфу Джуліані. У тексті йдеться, що уряд України має розібратися з тим, що Трамп і його прихильники вважають втручанням у вибори 2016 року на користь Хілларі Клінтон.

При цьому газета підкреслює, що точно не відомо, чи ознайомився з проектом заяви сам Зеленський.

Як підкреслили співрозмовники NYT, ідея з заявою полягала в тому, щоб не дозволити українським політикам давати американським дипломатам обіцянки за закритими дверима, а потім не доводити справу до кінця.

Нагадаємо, телефонна розмова президента США з Зеленським, який відбувся 25 липня, став причиною скандалу і призвела до запуску процедури імпічменту Трампа.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.