У Бориса Джонсона є “план Б” за Brexit − ЗМІ

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон

Запасний план британського прем’єра полягає у тимчасових обмеженнях на дію “бэкстопа” за ірландської кордоні.

У прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона є запасний план по Brexit у разі відмови ЄС від нещодавніх пропозицій прем’єра щодо ірландської кордону. Про це в четвер, 3 жовтня, повідомило агентство Bloomberg.

Як поінформували джерела, Джонсон остаточно не виключив застосування “страхувального плану” (“бэкстопа”).

Його “план Б” полягає в тому, що він погодиться на “бэкстоп” за умови, що Євросоюз буде застосовувати його обмежений час.

За даними Bloomberg, ЄС не виносив цей варіант на офіційне обговорення, але розглядав його в якості запасного. Проте, щоб переконати Ірландію прийняти цей план, буде потрібно немало зусиль.

Напередодні Джонсон представив компромісний план операції по Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія у складі Великобританії після Brexit покине митний союз з ЄС. Але щоб уникнути появи митних постів на ірландській кордоні, він запропонував запровадження особливого митного режиму, що поширює на всі категорії товарів.

В ЄС ініціативи британського прем’єра відхилили.

Нагадаємо, востаннє дата виходу Великобританії з ЄС була перенесена на 31 жовтня. Джонсон наполягає на цій даті і каже, що волів би навіть Brexit без операції. Парламент заборонив йому погоджуватися на такий варіант.