В ОБСЄ закликали Росію повернути захоплені кораблі

Представники України і ЄС закликали Росію виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

Делегації України та Європейського союзу в ОБСЄ закликали Росію виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права і повернути захоплені у Керченської протоки українські кораблі Нікополь, Бердянськ і Яни Капу. Заклики пролунали під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Укрінформ у п’ятницю, 4 жовтня.

“Ми закликаємо Російську Федерацію виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року і негайно звільнити українські військові кораблі Бердянськ, Нікополь та Яни Капу, повернувши їх у розпорядження України. Повага міжнародного права і принципів ОБСЄ залишається основою для врегулювання конфлікту, ініційованого і підтримуваного Росією”, – заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовский.

За його словами, Україна також закликає російську сторону прискорити переговори в рамках Тристоронньої контактної групи з приводу звільнення всіх українців, які незаконно утримуються в РФ, в тому числі на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Дипломат висловив вдячність країнам-членам ЄС за постійну політичну, фінансову та оперативну підтримку України в її боротьбі проти триваючої російської агресії.

“Ми закликаємо Росію повернути в розпорядження України три кораблі, захоплені в Чорному морі 25 листопада минулого року, у відповідності з обов’язкового наказу Міжнародного трибуналу з морського права. Ми також закликаємо Росію забезпечити безперешкодний і вільний прохід до Азовського моря відповідно до міжнародного права. Повага міжнародних судових рішень є основоположним для заснованого на правилах міжнародного порядку”, – йдеться в заяві Європейського Союзу, схваленої всіма країнами-членами.

В ЄС також в черговий раз закликали Росію звільнити понад 70 українських політичних в’язнів.

Російські прикордонники атакували і захопили три українських судна – бронекатери “Нікополь” і “Бердянськ”, а також буксир “Яни Капу” – 25 листопада 2018 року. Екіпаж кораблів захопили, звинуватили в незаконному перетині кордону і заарештували.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права ООН постановив, що ніякого кримінального правопорушення не було, а Росія повинна звільнити моряків і повернути Україні кораблі. Росія дане рішення не виконала.