Шпигун РФ: в Естонії кращого спецагента засудили до п’яти років

Ознак держзради слідство не виявило, але чоловіка звинуватили за статтею про розвідувальної діяльності, спрямованої проти Естонії.

Екс-співробітника Поліції безпеки (КаПо) Естонії Володимира Куликова засудили до п’яти років позбавлення волі за співпрацю з російськими спецслужбами. Про це повідомляє ERR у п’ятницю, 4 жовтня.

Обвинувальний вирок Харьюський повітовий суд виніс у вересні, з сьогоднішнього дня він вступив в законну силу.

Куликову були пред’явлені звинувачення за статтею, що передбачає покарання за розвідувальну діяльність, спрямовану проти Естонської Республіки, і її підтримку, а також за створення і підтримку антиэстонских зв’язків.

Деталі обвинувачення не розголошуються, але ознак державної зради, про можливості якої в квітні говорив гендиректор КаПо, виявлено не було.

Володимир Куликов звільнився з Поліції безпеки в 2012 році із-за отриманої на службі травми. Йому рекомендували не відвідувати Росію через можливий інтерес до нього російських спецслужб, але Куликов все-таки в Росію поїхав, де спецслужби Росії і вступили з ним в контакт.

Володимир Куликов був затриманий 26 березня, на наступний день його заарештували. Громадськості про це стало відомо 12 квітня, коли Поліція безпеки представила свій традиційний щорічник.

Під час роботи в КаПо Куликов був нагороджений орденом Орлиного хреста. Його не раз визнавали в КаПо співробітником року. Після звільнення з Поліції безпеки Куликов працював тренером з дзюдо.

Нагадаємо, що раніше в Ірані “шпигуна ЦРУ” засудили до смертної кари. Ще двоє звинувачених у шпигунстві були засуджені до 10 років ув’язнення і штрафу в 55 тисяч доларів.

Також повідомлялося, що Лукашенко висловив готовність обмінятися з Україною “шпигунами”. Білоруський лідер виступає за обмін засудженого в Білорусі за шпигунство українця на білоруса, якого в Україні судять за аналогічною статтею.