Радбез ООН збирає засідання з-за ракети КНДР

Ініціаторами проведення закритого засідання стали Великобританія, Франція і Німеччина.

Рада Безпеки ООН на наступному тижні проведе закрите засідання через випробування Північною Кореєю нової балістичної ракети підводного пуску. Про це повідомляє AFP з посиланням на дипломатичні джерела.

“Рада Безпеки ООН проведе закрите засідання про проведення Північною Кореєю випробування ракети морського базування, оскільки європейські держави наполягають на тому, щоб всесвітня організація продовжувала чинити тиск на Пхеньян”, – йдеться в повідомленні.

Ініціаторами проведення засідання стали Великобританія, Франція і Німеччина, оскільки незабаром повинні початися чергові ядерні переговори Пхеньяну з Вашингтоном.

“Американці не хочуть офіційної зустрічі, тому європейці попросили провести закрите засідання”, – зазначив один з дипломатів.

Зазначається, що засідання спочатку було заплановано на п’ятницю, 4 жовтня, однак його перенесли на наступний тиждень із-за обмежень у розкладі.

Європейські країни вважають, що ракетне випробування КНДР є порушенням резолюцій ООН, і наполягають на тому, щоб делегація США підтвердила рішення ради.

Нагадаємо, 2 жовтня японські і південнокорейські військові повідомили про нові запуски невпізнаних снарядів в КНДР.

Вранці 3 жовтня Північна Корея заявила про успішне випробування ракети, яку запустили з борту підводного човна.