Прах Махатми Ганді вкрали в день його ювілею

Махатма Ганді

Невідомі пошкодили плакат із зображенням індійського лідера, написавши на ньому слово “зрадник”

Невідомі викрали прах Махатми Ганді, який хранилсяна території штату Мадхья-Прадеш в центральний частині Індії. Інцидент стався в день відзначення 150 річниці з дня народження лідера національно-визвольного руху, повідомляє ВВС.

“У зв’язку з ювілеєм я відкрив ворота рано вранці, а коли повернувся ввечері, виявив пропажу останків Ганді”, – заявив доглядач меморіалу.

За його словами, невідомі пошкодили плакат із зображенням лідера, написавши на ньому слово “зрадник”. Співробітники місцевої поліції почали пошуки підозрюваних у скоєнні крадіжки з метою нанесення шкоди національній єдності Індії”.

Наголошується, що деякі індійські націоналісти досі сприймають Ганді як зрадника з-за того, що він підтримав ідею мирного співіснування індуїстів та мусульман.

Махатма Ганді загинув в 1948 році в результаті нападу активіста радикального угруповання Хінду Махасабха. Він був кремований у відповідності з традиціями індуїзму, останки Ганді були упокоєні в декількох меморіалах в різних штатах Індії.

Незабаром велика частина праху була зібрана і розвіяно над морем в районі мису Каньякумарі на півдні Індії, де зустрічаються води Індійського океану, Аравійського моря і Бенгальської затоки.

Раніше повідомлялося, що африканці звинуватили Ганді в расизмі і знесли його пам’ятник.