Польща відмовиться від російського газу після 2022 року

Одним з джерел стане Baltic Pipe – газопровід, який з’єднає Польщу через Данію з норвезьким шельфом

В уряді республіки знайшли кілька інших джерел отримання необхідної кількості газу.

Уряд Польщі запевнило, що після 2022 року країна зможе повністю відмовитися від російського газу. З відповідним затвердженням виступив в ефірі Польського радіо представник уряду країни з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наімський.

“Зараз ми все ще отримуємо найбільшу, левову частку газу з Росії. Це довгостроковий контракт, від якого ми відмовимося до кінця 2022 року”, – сказав він.

Він зазначив, що на даний момент Польща частина імпорту отримує через газопорт в Свіноуйсьце.

“Це багато, так як цим шляхом ми вже отримуємо близько трьох млрд кубометрів газу в рік. Це довгострокові контракти з Катаром, але вже почалися поставки з США”, – зазначив Наімський, нагадавши також про будівництво Baltic Pipe – газопроводу, який з’єднає Польщу через Данію з норвезьким шельфом.

“І цей газопровід, і розширений термінал [в Свіноуйсьце] – це наш стратегічний вихід з цього залежного від росіян положення. Після 2022 року ця проблема буде вирішена. Весь імпорт газу в Польщу буде здійснюватися з іншого напрямку”, – додав представник польського уряду.

Польща споживає понад 15 млрд кубометрів газу в рік. Третину цього обсягу вона видобуває самостійно на своїй території, а решту імпортує. Головний постачальник газу до Польщі – Газпром, контракт з яким закінчується у 2022 році.

Раніше повідомлялося, що Польща стала продавати Україні американський скраплений газ. Про це три країни домовилися ще в серпні. Польща закуповує зріджений газ у США, регазифицирует його, а потім поставляє по газопроводу в Україну.