Оприлюднено листування політиків США і України

Записи фрагментів розмов оприлюднили демократи в Конгресі США. Частина розмов відбулася між американськими чиновниками, частина – з помічником Зеленського Єрмаком.

У Палаті представників США оприлюднили частину переговорів топ-чиновників США між собою і помічником українського президента Андрієм Єрмаком. Конгресмени Адам Шифф, Еліот Енгеля і Елайджа Каммінгс уточнили у відкритому листі, що це зроблено для того, щоб публіка мала більш повне уявлення про ситуації, коли різні фігуранти справи публікують “зручні” їм витримки таких бесід. Розшифровки розмов були оприлюднені в п’ятницю, 4 жовтня.

У документі частково наведені діалоги та їх фрагменти між:

 • особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані і спецспедставителем Держдепу по Україні Куртом Волкером (19 липня 2019 року);
 • послом США в ЄС Гордоном Сондлендом і Волкером (19 липня);
 • тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором і Сондлендом (21 липня);
 • Джуліані, Волкером і Сондлендом (22 липня);
 • Єрмаком і Волкером (25 липня, до дзвінка Трампу);
 • Волкером і Єрмаком (25 липня, після дзвінка Трампу);
 • Волкером і Сондлендом (9 серпня);
 • Волкером, Сондлендом і Джуліані (9 серпня);
 • Єрмаком і Волкером (10 серпня);
 • Волкером і Сондлендом (13 серпня);
 • Волкером і Сондлендом (17 серпня);
 • Волкером і Єрмаком (29 серпня);
 • Волкером, Тейлором і Сондлендом (30 серпня);
 • Волкером, Тейлором і Сондлендом (1 вересня);
 • Волкером, Тейлором і Сондлендом (8 вересня);
 • Тейлором і Сондлендом (9 вересня).

У тимчасового повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора були підозри, що американський лідер Дональд Трамп може використовувати заморозку військової допомоги Україні як важіль, щоб Київ пообіцяв розслідування щодо можливої корупції екс-віце-президента США Джозефа Байдена і його сина Хантера згідно з українською компанією Burisma. Це випливає з розшифровки фрагментів смс-спілкування між Тейлором та послом США в ЄС Гордоном Сондлендом.

Скорочений варіант спілкування топ-чиновників США між собою і помічником президента Володимира Зеленського Андрієм Єрмаком на ці та суміжні теми:

9 серпня спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер пише особистого адвоката Трампа Рудольфу Джуліані: “Привіт, м-р мер! Добре поговорили з Єрмаком минулого вечора, він був задоволений телефонною розмовою з вами. Згадав, що Z готує заяву. Чи можемо ми всі зібратися по телефону, щоб переконатися, що я все правильно пораджу Z щодо того, що він має говорити? Просто хочу переконатися, що ми все зробимо правильно. Спасибі!”

Сондленд паралельно схвалив ідею Волкера, Джуліані сказав, що “так, можеш набрати зараз”.

10 серпня Єрмак зв’язався з Волкером, щоб попросити того назвати дату зустрічі Зеленського з Трампом у Білому домі – перед тим, як Зеленський нібито повинен буде зробити якусь заяву про розслідування по справі 2016 року з Burisma.

“Як тільки буде дата, зберемо брифінг, оголосимо про майбутній візит, окреслимо бачення перезавантаження відносин США-Україна, включаючи, серед іншого, розслідування по Burisma і втручання у вибори”, – сказав тоді Єрмак, на що Волкер відповів “звучить чудово”.

17 серпня Волкер і Сондленд знову поспілкувалися на цю тему.

“Ми як і раніше хочемо, щоб Ze дав нам недвозначний чернетку з 2016-му і Burisma?” – запитав посол США в ЄС.
“Це чіткий меседж на даний момент…” – відповів Волкер, і Сондленд пообіцяв набрати Єрмака, щоб нагадати йому про це “чернетці”.

Цей шматок історії закінчується 28 серпня, коли Єрмак відправив Волкеру статтю в Politico про те, що Білий дім заморозив військову допомогу Україні з коментарем “треба поговорити”. Волкер погодився.

30 серпня Тейлор повідомив Волкера, що Трамп не приїде до Варшави і, таким чином, не зустрінеться там із Зеленським.

1 вересня Тейлор запитав Сондленда: “Ми тепер говоримо про те, що розслідування (за Байденам, – ред.) є умовою для військової допомоги і зустрічі в Білому домі?”, на що отримав відповідь: “Набери мене”.

9 вересня у розмові з Сондлендом Тейлор сказав, що, затримуючи допомогу Україні, США “похитнули впевненість” Києва підтримки з Вашингтона, і це – “кошмарний сценарій”.

“Я вважаю божевіллям блокувати військову допомогу, щоб допомогти (Трампу, – ред.) з політичною кампанією”, – додав Тейлор.

У відповідь на це Сондленд сказав: “Білл, впевнений, ти неправий щодо намірів президента Трампа. Він же говорив абсолютно ясно: жодної “послуги за послугу”. Президент намагається оцінити, чи насправді Україна збирається запровадити прозорість і реформи, як обіцяв у ході кампанії президент Зеленський. Пропоную припинити СМСить туди-сюди. Якщо тебе це все ще турбує, рекомендую подзвонити Лайзі Кенна (виконавчий секретар Держдепу, – ред.) або S, щоб поговорити на тему прямо”.

Нагадаємо, телефонна розмова президента США з Зеленським, який відбувся 25 липня, став причиною скандалу і призвела до запуску процедури імпічменту Трампа.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.