Джонсон попросить ЄС про відстрочку Brexit, якщо не погодить угоду

Раніше Борис Джонсон наполягав на вихід Великобританії з ЄС 31 жовтня 2019 року

Сесійний суд Шотландії повинен вирішити, чи можна змусити Джонсона відкласти Brexit і покарати його за недотримання цієї вимоги.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон надішле листа до Євросоюзу з проханням про відстрочення Brexit, якщо до 19 жовтня не буде укладено угоду про вихід з Брюсселем. Про це повідомляє BBC з посиланням на урядові документи, представлені в шотландський суд у п’ятницю, 4 жовтня.

Документи представив в Сесійній суді Шотландії борець з Brexit, королівський адвокат Джо Моем, який звернувся туди, щоб не допустити виходу Великобританії з ЄС без угоди.

Містяться в документах твердження суперечать публічним висловлюванням Джонсона, який неодноразово в різкій формі відмовлявся від продовження строків Brexit.

Моем опублікував в Twitter уривок тексту, в якому, за його словами, стверджується, що Джонсон згоден просити Брюссель про продовження строків виходу з ЄС. “Прем’єр-міністр погоджується…, що якщо умови вказані в розділах 1 і 2 не будуть задоволені (якщо не вдасться домовитися з Brexit – ред.), він відправить лист з проханням про відстрочку – ред.)… не пізніше 19 жовтня 2019 року”, – йдеться в документі.

Він не вказав, як документ потрапив у його розпорядження, і хто є його автором.

В п’ятницю засідання проводить Сесійний суд Шотландії, який повинен вирішити, чи можна змусити Джонсона відкласти Brexit і покарати його за недотримання цієї вимоги.

Сесійний суд – вища судова інстанція у цивільних справах Шотландії. До суду звернулися бізнесмен Дейл Вінс, досить відомий противник Brexit – королівський адвокат Джо Моем, а також член парламенту від Шотландської національної партії Джоанна Черрі.

У п’ятницю суд слухає думку позивачів про те, які заходи можна застосувати до Джонсона, якщо він вирішить все ж вийти з ЄС без угоди з Брюсселем. Зокрема, вони пропонують накласти на Джонсона штраф або відправити його у в’язницю. Рішення суд прийме в понеділок.

Як відомо, вихід Великобританії з ЄС намічений на 31 жовтня 2019 року. Британський парламент прийняв закон, згідно з яким прем’єр-міністр країни Борис Джонсон, якщо до 19 жовтня не вдасться узгодити угоди про Brexit c ЄС, повинен буде попросити у Брюсселя тримісячну відстрочку. Однак прем’єр раніше попереджав, що швидше помре в стічній канаві”, що буде просити про подібні речі ЄС.