ЗМІ дізналися, як Трамп тиснув на Зеленського через Пенси

Глава Білого дому кілька разів використовував віце-президента для тиску на Зеленського, але Пенс про це не знав, пишуть ЗМІ.

Президент США Дональд Трамп для тиску на українського колегу Володимира Зеленського використовував віце-президента Майкла Пенси. Про це йдеться в статті The Washington Post.

Видання нагадує інформацію зі скарги спецагента ЦРУ про те, що Трамп дав вказівку Пенс не бути присутнім на інавгурації Зеленського.

Також повідомляється, що через місяць Трамп використовував Пенси, щоб повідомити Зеленському про затримку допомоги США, якщо з боку України не буде більш агресивних дій проти корупції, стверджують чиновники. До того часу, після телефонної розмови, українська влада вже повинна була розуміти, що заходи по боротьбі з корупцією повинні включати розслідування стосовно колишнього віце-президента Байдена і його сина Хантера, пише видання.

Чиновники, близькі до Пенс, наполягають, що він не знав про спроби Трампа тиснути на Зеленського заради компрометуючої інформації про Байдена.

Але, як пише видання, один з головних радників Пенси був присутній під час розмови 25 липня. І Пенс повинен був отримати доступ до розшифровки стенограми протягом декількох годин після розмови, заявили чиновники.

Чиновники, близькі до Пенс, стверджують, що він вирушив до Варшави на зустріч із Зеленським 1 вересня, ймовірно, не прочитавши, або не повністю ознайомившись зі стенограмою телефонного дзвінка.

На зустрічі з Зеленським Пенс повідомив про те, що сотні мільйонів доларів допомоги США Україні не будуть виділені з-за побоювань щодо слабких зусиль країни по боротьбі з корупцією.

Він також підкреслив розчарування Трампа тим, що, на його думку, Європейський союз не виконує достатню роботу по наданню допомоги. В той момент президент України вже говорив з Трампом і був знайомий з його вимогами, зазначається в статті.

Як повідомлялося, напередодні Трамп заявив про розблокування військової допомоги Україні.