У Єврокомісії “компроміс” Джонсона за Brexit назвали “спірним”

Юнкер зазначив позитивні зрушення в пропозиціях Джонсона, але в них все ж є “спірні моменти” щодо бэкстопа і кордони між Ірландією і Північною Ірландією.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зазначив “позитивні зрушення” в нових пропозиціях Лондона за Brexit, але підкреслив, що в них все ще існують спірні моменти”. Про це повідомляє The Guardian у четвер, 3 жовтня.

“Голова зазначив, що досі існують деякі спірні моменти, які потребують подальшої роботи в найближчі дні, особливо щодо управління страхувальним планом (“бэкстопом”)”, – заявив Юнкер.

Юнкер висловив стурбованість з приводу пропонованого Лондоном митного режиму, спрямованого на те, щоб уникнути перевірок на кордоні між Північною Ірландією та Ірландією.

Голова ЄК підтвердив позицію ЄС, що будь-яка альтернатива бэкстопу повинна в кінцевому підсумку досягти того ж результату, що і бэкстоп, зокрема забезпечити “запобігання жорсткої кордону, збереження співпраці між Північчю та Півднем і економіки всього острова, а також захист єдиного ринку ЄС і місця Ірландії в ньому”

Однак у заяві наголошується, що “Юнкер вітав рішучість прем’єр-міністра Джонсона рухати вперед переговори” і “добитися прогресу в досягненні угоди” і визнав “позитивні зрушення” в новому плані Brexit.

Як відомо, у Британії набув чинності ухвалений парламентом закон, за яким уряд зобов’язаний попросити Євросоюз про нову відстрочку Brexit, якщо до 19 жовтня Лондон і Брюссель не домовляться про нову угоду про вихід.

Британські ЗМІ повідомили, що Джонсон має намір проігнорувати новий закон і готовий боротися за це в судах.

Напередодні Джонсон заявив, що не буде проводити перевірки на кордоні між Республікою Ірландія і Північною Ірландією. Він підкреслив, що це компроміс з боку Великобританії.