Волкер дає свідчення у Конгресі США

Курт Волкер спрямовується на закриті слухання в Конгресі

Слухання проходять за закритими дверима на спільному засіданні трьох комітетів Палати представників.

Колишній спеціальний посланник США на переговорах з питань України Курт Волкер в четвер вранці прибув в Конгрес для дачі свідчень у справі про контакти адміністрації Дональда Трампа з Києвом. Про це повідомляє Укрінформ 3 жовтня.

Відзначається, що слухання проходять за закритими дверима на спільному засіданні комітетів з питань розвідки, зовнішніх справ, а також нагляду і реформ Палати представників.

Волкер став другим чиновником адміністрації Трампа, який дає офіційні свідчення в контексті розслідування про імпічмент президента США, ініційованого демократами в нижній палаті Конгресу США. Першим доповідачем з цього процесу став в. о. директора Національної розвідки США Джозеф Магуайр, який давав свідчення в Палаті представників минулого тижня.

Нагадаємо, Курт Волкер подав у відставку після оприлюднення розсекреченої скарги співробітника американської розвідки. У документі, зокрема, стверджується, що Дональд Трамп у спілкуванні з президентом України Володимиром Зеленським намагався тиснути на нього про початок в Україні кримінального розслідування проти сім’ї Джо Байдена, головного конкурента Трампа на виборах.

Ім’я Курта Волкера зустрічається принаймні п’ять разів у двох епізодах в розсекреченій версії скарги “викривача”. В обох випадках Волкер фігурує разом з послом США в ЄС Гордоном Сондлендом. Згідно скарзі обидва дипломати допомагали українському керівництву “орієнтуватись” у вимогах, озвучених Трампом Зеленському, а також особистим адвокатом президента США Руді Джуліані.

Пізніше сам Джуліані оприлюднив текстові повідомлення від Волкера, в яких говорилося про контакти з представниками Офісу президента України.

Демократи в Конгресі США, які ініціювали розслідування про імпічмент президента Трампа, планують заслухати в найближчі дні також генерального інспектора Розвідувального співтовариства США Майкла Аткінсона і екс-посла США в Україні Марі Йованович.