Трамп назвав Україну “разюче корумпованою”

Трамп розповів про “разюче корумпованою” Україні

Дональд Трамп послався на корупцію, пояснюючи своє попереднє рішення про затримання військової допомоги Україні. Він заявив, що в Україні корупції більше, ніж в будь-якій іншій країні”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що заблокував влітку військову допомогу Києву ніби через те, що в Україні “корупція вище, ніж в будь-якій іншій країні”. Про це він розповів на прес-конференції з фінським лідером Саулі Ниинисте у четвер, 3 жовтня.

“До нього (Володимира Зеленського, – ред.) Україна була відома вражаючою корупцією. Вражаючою. Більше, ніж в будь-якій країні світу. Фактично вона вважалася однією з найбільш корумпованих країн у світі. І мені не подобається давати гроші країні, яка настільки корумпована”, – заявив Трамп.

Трамп в який вже раз підкреслив, що Україна “розташована ближче до країн Європи, ніж до США” – і тому ті повинні допомагати їй більше.

Нагадаємо, що влітку Дональд Трамп розпорядився провести перегляд військової допомоги Україні, яка в 2019 фінансовому році становить 250 мільйонів доларів. При цьому на час перегляду кошти будуть заморожені.

В контексті цього тефонный розмова Трампа з президентом України Володимиром Зеленським викликав скандал в американських політичних колах і підштовхнув спікера палати представників Ненсі Пелосі оголосити про початок процедури імпічменту. 25 вересня, Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського.

Напередодні Трамп розблокував військову допомогу Україні.