США введуть нові мита проти 150 видів товарів з ЄС

Першими в списку йдуть мита на нові літаки, вироблені у Франції, Німеччині, Іспанії і Великобританії. Проти них вводиться мито в розмірі 10%.

Влада США планує з 18 жовтня ввести нові мита у розмірі 25% відносно країн ЄС, які значною мірою торкнуться традиційні продукти з Італії, Іспанії, Франції, Німеччини та Великобританії. У “чорний список”, оприлюднений на сайті торгового представника США, потрапили понад 150 видів товарів.

У тому, що стосується французької продукції, мита торкнуться багатьох видів сирів та вин.

Також складений США список увійшли французькі, іспанські, англійські та німецькі оливки.

Серед італійської продукції, що поставляється в США, мита будуть діяти, серед іншого, щодо прошутто, а також – сирів пекоріно романо, пармезану, проволоне.

В Іспанії під мита підпадають хамон, вино, оливкову олію і апельсини.

У тому, що стосується Великобританії, то американські мита запроваджуються щодо односолодового віскі і печива.

Що стосується продукції з Німеччини, то мита торкнуться вафлі, а також обсмажений у ФРН каву і розчинну каву.

У ряді випадку мита торкнуться всіх або майже всіх країн ЄС. Так, вони будуть діяти у відношенні йогурту, масла, свинячих сосисок, вишневого соку, персиків.

Мита зачіпають не тільки продукти харчування. Ними будуть обкладатися експортовані з Великобританії в США светри і жилети з вовни і кашеміру та бавовняні покривала, а також експортуються з Німеччини викрутки, сокири і доладні ножі. Вони також стосуються обладнання для камер, наприклад, об’єктиви з Німеччини.

При цьому першими в списку йдуть мита на нові літаки, вироблені у Франції, Німеччині, Іспанії і Великобританії. Проти них вводиться мито в розмірі 10%

Раніше на цьому тижні СОТ дозволила США ввести штрафні мита на товари з Евросоюзапочти на $7,5 млрд у зв’язку з тим, що ЄС не виконав раніше прийняті організацією рішення, що стосуються субсидування корпорації Airbus.

Нагадаємо, США оцінюють збиток від субсидій ЄС на користь Airbus в 11 млрд доларів щорічно.