Розмова Трампа з Зеленським: в стенограмі немає частини тексту – сенатор

Незалежний сенатор заявив, що бесіда президентів тривала півгодини, а зачитування вголос розшифровки займає трохи більше десяти хвилин.

У стенограмі запису телефонної розмови Володимира Зеленського та Дональда Трампа відсутній мінімум 20 хвилин розмови. Про це заявив незалежний сенатор Ангус Кінг в інтерв’ю CNN в четвер, 3 жовтня.

За словами Кінга, телефонна розмова президентів тривав 30 хвилин, в той час як наданий Білим домом текст передає лише його третину.

“У двох моїх співробітників зачитування тексту вголос зайняло 10 хвилин 40 секунд. Телефонний дзвінок був 30 хвилин. Тепер ми не знаємо, чого не вистачає”, – прокоментував Кінг.

При цьому Кінг припустив, що якийсь час міг зайняти переклад, якщо під час розмови двох президентів були задіяні перекладачі. Сенатор вважає, що часовий розрив у тексті розмови може стати приводом для проведення розслідування.

“І, до речі, інформатор не вирішує справу. Він або вона висунули ряд фактів, які тепер знаходяться в руках Конгресу. І у них є можливість розслідувати це, щоб з’ясувати, чи правий інформатор чи ні”, – продовжив він.

Телефонна розмова Трампа з Зеленським викликав скандал в американських політичних колах і підштовхнув спікера Палати представників Ненсі Пелосі оголосити про початок процедури імпічменту.

У середу, 25 вересня, Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського.