Могерини скасувала візит до Білорусі

Могерини планувала 4-5 жовтня зустрітися з прем’єр-міністром і президентом Білорусі

Федеріка Могерини скасувала візит до Мінська, де повинні були підписати спрощення візового режиму з ЄС.

Високий представник ЄС Федеріка Могерини скасувала свій візит до Білорусі, де вона повинна була взяти участь у зустрічі в рамках Східного партнерства. Про це повідомив брюссельський кореспондент Рікард Йозвяк.

“Могерини скасувала поїздку в Білорусь пізніше на цьому тижні, з-за ряду змін порядку денного різних учасників та подальших контактів з білоруськими господарями”, – написав Рікард Йозвяк.

За даними Deutsche Welle, інформацію про скасування візиту Могерини в Мінськ підтвердив МЗС Литви. Також стало відомо, що Мінськ не приїде і глава литовського зовнішньополітичного відомства Лінас Лінкявічюс. Крім того, з-за жалобних заходів у зв’язку зі смертю батька прем’єр-міністра Польщі Корнелія Моравецького в Білорусь не приїде глава МЗС Польщі Яцек Чапутович.

Повідомлялося, що 4 жовтня в Білорусі Могерини повинна була зустрітися з прем’єр-міністром Сергієм Румасом, а 5 жовтня – з президентом Олександром Лукашенком. В ході перебування в Мінську планувалося підписати угоду з ЄС про спрощення візового режиму і зниження плати за шенгенську візу для білорусів до 35 євро.

Раніше повідомлялося, що Білорусь спрощує візовий режим з Євросоюзом.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що Росія і Білорусь об’єднуються в конфедерацію. Програма інтеграції двох країн передбачає об’єднання митної та енергетичної систем. У Лукашенка цю інформацію спростували.