Борис Джонсон має намір знову призупинити роботу парламенту

Борис Джонсон у британському парламенті

Робота парламенту буде припинена на “мінімально можливий строк”, заявили в уряді.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон має намір призупинити роботу парламенту країни з 8 по 14 жовтня. Про це йдеться в повідомленні, поширеному в середу, 2 жовтня, прем’єрської канцелярії, повідомляє ТАСС.

“Прем’єр-міністр послідовно підкреслював, що має намір представити ряд нових законодавчих ініціатив у тронної промови (зачитується монархом на відкритті нової сесії парламенту – прим. ред.). Тому він має намір просити [королеву Єлизавету II] про те, щоб поточна сесія парламенту була припинена увечері 8 жовтня, а тронна мова відбулася 14 жовтня”, – йдеться в повідомленні.

В уряді підкреслюють, що робота парламенту буде припинена на “мінімально можливий строк”, щоб дозволити уряду підготуватися до початку нової парламентської сесії та представити свою політичну програму, центральним пунктом якої повинні стати підготовка до Brexit, реформа систем освіти і охорони здоров’я, боротьба з злочинністю і будівництво нової транспортної інфраструктури.

Тимчасове припинення роботи парламенту (пророгация) є стандартною процедурою, яка проводиться перед відкриттям нової парламентської сесії та виступи монарха з тронною промовою, в якій викладається програма уряду на майбутній рік.

У кінці серпня Джонсон оголосив про припинення роботи парламенту на п’ять тижнів (замість звичайних у подібних випадках 7-10 днів) і отримав схвалення королеви. Однак Верховний суд країни визнав це рішення незаконним. Після цього робота законодавчого органу було відновлено. А опозиційні партії Великобританії почали розглядати можливість запуску процедури імпічменту щодо прем’єр-міністра Бориса Джонсона.