У США випробували міжконтинентальну ракету

Тестові запуски не є реакцією або відповіддю на світові події або регіональну напруженість, зазначили в Командуванні глобальних ударів ВПС США.

США провели черговий успішний тестовий запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III (Мінітмен-3). Про це повідомляє Командування глобальних ударів ВПС США в середу, 2 жовтня.

Ракета була запущена в 11:13 за Києвом (01:13 за тихоокеанським часом США) з шахтної пускової установки на авіабазі Ванденберг у Каліфорнії.

Неозброєна головна частина ракети пролетіла 6,76 тис. кілометрів і вразила задану ціль на американському полігоні в районі атола Кваджалейн (Маршаллові острова) в центральній частині Тихого океану.

“Випробування демонструє, що ядерне стримування Сполучених Штатів є надійним, гнучким, готовим і відповідним чином пристосованим для стримування загроз XXI-го століття і підтримки наших союзників”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що “тестові запуски не є реакцією або відповіддю на світові події або регіональну напруженість”.

Це вже четверте випробування МБР Minuteman III в поточному році. Попередні були проведені 6 лютого, 1 та 9 травня. В середньому щорічно проводиться чотири таких пуску. У 2018 році були здійснені три успішних випробувальних пуску ракети – 25 квітня, 14 травня і 8 листопада.

Minuteman III з дальністю дії 12 тис. км є єдиною МБР шахтного базування у складі стратегічних ядерних сил США. На даний момент США мають у своєму розпорядженні всього 400 такими ракетами, кожна з яких здатна нести до трьох ядерних боєголовок. Ці МБР несуть бойове чергування поблизу авіабаз Малстром (Монтана) у складі 341-го ракетного крила, Уоррен (Вайомінг) у складі 90-го ракетного крила і Майнот (Північна Дакота) у складі 91-го ракетного крила.

Також повідомлялося, що США запустили чотири балістичні ракети Trident II D5 з підводного човна Небраска біля берегів Каліфорнії.