У сина Байдена знайшли інвестфонд в Китаї

Хантер Байден створив інвестфонд з китайським банкіром, коли супроводжував батька з офіційним візитом у 2013 році.

Син екс-віце-президента США Хантер Байден у листопаді 2013 року спільно з китайським банкіром Джонатаном Чи заснував у цій країні приватний фонд для залучення інвестицій. Як повідомляє NBC в середу, 2 жовтня, тоді Хантер супроводжував свого батька під час його офіційного візиту в Китай.

Представник Хантера Байдена Джон Мезайрес запевнив телекомпанію, що його начальник придбав частку в згаданому вище фонді за суму близько $420 тис. Це сталося в жовтні 2017 року, тобто після того, як його батько залишив пост віце-президента США. Капіталізація фонду, назва якого телекомпанія не призводить, оцінювалася приблизно в $4,2 млн. Хантер до придбання частки працював безкоштовно правління цього фонду, сказав Мезайрес.

Під час візиту 2013 року в Китай Байден-молодший влаштував так, щоб його діловий партнер зустрівся з його батьком і потиснув йому руку. За даними NBC, офіційна поїздка в КНР дала підстави порушити питання, чому чинний віце-президент США захопив з собою сина, який летів на борту президентського літака, і чому не намагався чітко розмежувати свої посадові обов’язки і бізнес Байдена-молодшого.

Офіційні особи Білого дому, що супроводжували Джозефа Байдена в Китаї, заявили телекомпанії, що вони не знали про самостійну діловій програмі його сина в Пекіні. При цьому NBC не виявила слідів того, що Хантер яким-небудь чином пов’язував свій бізнес з повноваженнями свого батька. Мезайрес запевнив телекомпанію, що Хантер, крім і пари його партнерів, не зустрічався тоді з офіційними особами Китаю і не був присутній на переговорах батька з головою КНР Сі Цзіньпіном.

Раніше адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані звинуватив Хантера Байдена в тому, що він отримував легалізовані незаконним шляхом кошти на суму $3 млн від України на суму $1,5 млрд із Китаю. Джуліані уточнив, що мова йде про разових транзакцій, здійснених під час президентства Барака Обами. Офіційний представник МЗС КНР Ген Шуан назвав твердження адвоката господаря Білого дому безпідставними.

Як повідомлялося, українські правоохоронці не ведуть справ щодо Хантера Байдена, про яких Трамп говорив по телефону з президентом Володимиром Зеленським.