У Греції масштабний страйк зупинила транспорт

Масові протести в Греції

У Греції проходять мітинги проти нового консервативного уряду. Масштабний страйк зупинила пороми та інший транспорт.

Страйки проти нового консервативного уряду Греції зупинили пороми і транспортні сервіси по всій країні. Про це повідомляє Associated Press.

Профспілки виступають проти нового трудового законопроекту, який, як вони стверджують, порушить права на колективні переговори і право на страйк. Масштабні страйки у середу також зачіпають державні лікарні, банки, школи та громадський транспорт. Страйки підтримують дві найбільші профспілки Греції.

Співробітники газет, новинних сайтів і новинних програм на телебаченні і радіо також провели 24-годинний страйк.

epa.eu

Обраний на загальних виборах у липні консервативне уряд прем’єр-міністра Киріакоса Мицотакиса планує переглянути законодавство про зайнятість, щоб внести в нього зміни.

Зміни, на думку уряду, необхідні для протидії зловживанням у випадку контрактів з неповною зайнятістю і незадекларованої діяльністю деяких роботодавців.

Як повідомлялося, в Греції пройшли дострокові парламентські вибори. Після обробки 99,92 % бюлетенів партія Мицотакиса Нова демократія отримує 39,85% голосів виборців, що означає заняття її представниками 158 з 300 місць в парламенті. Правляча партія Сіріза отримала 31,53% голосів і 86 місць. Ще чотири подолали поріг у 3% партії отримують від 9 до 22 місць.

Нагадаємо, грецький парламент був розпущений після поразки правлячого блоку на чолі з партією Сіріза на виборах в Європарламент в травні поточного року.