СОТ дозволила США ввести штрафні мита на товари з Євросоюзу

СОТ дозволила США ввести мита в торгівлі з ЄС на 7,5 мільярдів доларів за тяганині навколо Airbus.

Арбітраж Всесвітньої торгової організації дозволив США ввести мита на товари і послуги країн Євросоюзу майже на $7,5 млрд у зв’язку з тим, що ЄС не виконав раніше прийняті СОТ рішення, що стосуються субсидування корпорації Airbus. Про це йдеться в доповіді арбітрів, опублікованому в середу на сайті організації.

“Сполучені Штати можуть просити орган із вирішення спорів дати згоду на відповідні заходи щодо Європейського союзу і його країн – членів… на рівні, що не перевищує в цілому $7,496623 млрд щорічно”, – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що ці заходи можуть бути здійснені Сполученими Штатами, зокрема, у формі припинення тарифних поступок і відповідних зобов’язань, взятих на себе Вашингтоном за Генеральною угодою з тарифів і торгівлі від 1994 року.

Тяганина щодо субсидування державами Євросоюзу Airbus сходить до 2004 року. Вашингтон поскаржився на практику субсидій цієї авіабудівної компанії з боку Великобританії, Німеччини, Іспанії та Франції. Після цього відбулася серія розглядів щодо спору. ЄС наполягає, що навів ситуацію з субсидіями у відповідність з правилами СОТ. Однак у травні 2018 року апеляційний орган СОТ виніс рішення на користь США.

Раніше повідомлялося, що США оцінюють збиток від субсидій ЄС на користь Airbus в 11 мільярдів доларів щорічно. Ця сума − предмет розгляду в СОТ, результат якого очікується цього літа.

У Airbus потенційні мита назвали невиправданими.