Розмова Трампа з прем’єром Австралії: опозиція вимагає розшифровку

В Австралії опозиція вимагає від прем’єра надати розшифровку розмови з Трампом

Опозиція в Австралії зажадала, щоб прем’єр-міністр опублікував стенограму розмови з Дональдом Трампом. Раніше ЗМІ повідомили, що Трамп просив прем’єра Австралії перевірити причини початку розслідування Роберта Мюллера.

Ентоні Альбанезе, лідер опозиційної Австралійської лейбористської партії, вважає, що прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон повинен надати розшифровку свого телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом. Про це повідомляє АВС у середу, 2 жовтня.

Раніше The New York Times повідомили, що під час телефонної розмови глава Білого дому просив Австралію допомогти із з’ясуванням причин початку розслідування екс-спецпрокурора Роберта Мюллера про передбачуване втручання Росії в американські президентські вибори в 2016 році.

“Прем’єр-міністр повинен пояснити, що саме сталося. Він повинен випустити будь-яку розшифровку [телефонної розмови з Трампом] або інформацію, яка є. Прем’єр-міністр повинен зробити повне заяву”, – заявив Альбанезе.

Після публікації в The New York Times представник австралійського уряду офіційно підтвердив, що глава Білого дому дзвонив прем’єр-міністру країни з проханням надати допомогу генеральному прокурору США Вільяму Баррі у вивченні обставин, що стали відправною точкою розслідування Мюллера.

Глава австралійського МЗС Маріс Пейн заявила, що допомога Австралії у вивченні розслідування колишнього американського спецпрокурора Роберта Мюллера, обставини початку якого з’ясовує генеральний прокурор США Вільям Бар, не втягує країну у внутрішньополітичний спір у США і відповідає національним інтересам.

“Ми діємо в інтересах Австралії і працюємо з нашим найважливішим і самим близьким союзником”, – сказала Пейн.

Нагадаємо, в квітні Мін’юст США оприлюднив доповідь Мюллера за підсумками дворічного розслідування про передбачувану змову президента США з Росією під час президентських виборів в 2016 році.

Спецпрокурор встановив, що РФ втручалася в президентські вибори в США в 2016 році, але виборчий штаб Трампа в цьому не брав.