Помпео чув розмову Трампа з Зеленським

Помпео каже, що був присутній при розмові Трампа з Зеленським

Держсекретар запевнив, що ситуація зі скандалом навколо розмови президентів не завадить Вашингтону допомагати Києву.

Держсекретар США Майк Помпео підтвердив, що був присутній при розмові американського президента Дональда Трампа з українським колегою Володимиром Зеленським, повідомляє The New York Times у середу, 2 жовтня.

За його словами, спори адміністрації США з демократами з приводу розмови президентів США і України не завадять Вашингтону допомагати Києву.

“Ми продовжимо це робити навіть у ситуації, коли навколо цієї історії так багато галасу”, – сказав він на прес-конференції в Римі.

Помпео пояснив, що політика США щодо України при адміністрації Трампа не зазнає істотних змін. Вона націлена на те, щоб допомагати в боротьбі проти “російської загрози”, а також в наданні допомоги Києву, прагне викорінити корупцію і збудувати сильну економіку.

Крім обговорення телефонної розмови між Трампом і Зеленським, Помпео також розкритикував те, як ведеться слідство щодо імпічменту Палатою представників, особливо його підхід до отримання показань від співробітників Держдепартаменту.

За словами Помпео, слідчі безпосередньо зв’язуються з потенційними свідками й кажуть, що під час дачі показань вони не можуть перебувати в супроводі прокурорів Держдепартаменту, що викликає у адміністрації Трампа заклопотаність з приводу поділу влади.

Нагадаємо, телефонна розмова Трампа з Зеленським викликав скандал в американських політичних колах і підштовхнув спікера Палати представників Ненсі Пелосі оголосити про початок процедури імпічменту.

Минулого тижня Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського, але демократи продовжують наполягати на імпічмент президента.